Tekmovanja

Znamo, zmoremo, radi tekmujemo 🙂

V šolskem letu 2018/2019 smo tekmovali in dosegli naslednje rezultate:

V šolskem letu 2018/2019 nadaljujemo z izvajanjem naslednjih projektov:

• zdrava šola,
  • rastem s knjigo,
  • šolski časopis Stezice,
  • e- šolstvo,
  • safe-si (varna uporaba interneta),
  • simbioza,
  • projekti v okviru gibanja Znanost mladini – Gorenjska,
  • sadeži družbe,
  • mladi raziskovalci,
  • vodni detektiv,
  • manjšina – most med narodi (mednarodno sodelovanje),
  • spoznaj soseda (povezovanje z obmejnimi občinami),
  • Jouth Start (mednarodni projekt v okviru MZŠ podprt s sredstvi EU),
  • sodelovanje z varovanci VDC Kranj, enotaTržič,
  • zdrav življenjski slog,
  • shema sadja,
  • popestrimo šolo,
  • Tržič, mesto dobrih misli in želja,
  • Inovativna pedagogika 1:1.
Na Osnovni šoli Bistrica praznujemo 50 let Stezic in se veselimo izjemnega dosežka

Potujemo po stezicah časa s Stezicami …

In čeprav nismo vsi na isti poti, skupna sled ostaja za nami. In to so naše Stezice – šolski časopis, ki nepretrgoma izhaja že 50. let. Pomembno obletnico in zgodbo, ki povezuje številne generacije  učencev, urednikov, mentorjev želimo proslaviti tako velikemu dogodku primerno. V ta namen se učitelji in učenci pod njihovm mentorstvom že celo leto pripravljamo na izdajo posebne jubilejne številke, svoje talente pa vam bomo prikazali v sredo, 24. 4. 2019, na slavnostni prireditvi, ki jo tlakujemo vse od šolskega leta 1967/1968.

Še posebej pa smo ponosni na izjemen dosežek učenke Julije Meglič iz 9. a-razreda, ki je v soboto, 9. marca 2019, na Festivalu inovativnih tehnologij, ki je potekal na Fakulteti za računalništvo in informatiko in Fakulteti za Elektrothniko v Ljubljani, na državnem tekmovanju iz predstavitev, pod mentorstvom Dine Pintarič, z nalogo PRAZNUJEMO 50 LET STEZIC, dosegla 1. mesto in ZLATO PRIZNANJE.

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja

Za uspeh na šolskem tekmovanju, 21. marca 2019, bodo naslednji učenci prejeli Bronasto priznanje v znanju matematike: priloga
Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 123 učencev. Priznanje bo prejelo 43 učencev.

Na državno tekmovanje so se uvrstili:

Maj Zupan 6.b, Laura Gorenc 6.a, Meta Mencej 7.a, Tija Stritih 8.a in Eva Puhar 9.b

Predsednik šolske tekmovalne komisije Mihael Zaletel

Državno tekmovanje v znanju matematike

V soboto, 13. aprila 2019, je na OŠ Predoslje potekalo državno tekmovanje v znanju matematike. Za pokazano znanje bodo naslednji učenci prejeli Srebrno Vegovo priznanje v znanju matematike:

Učenec in razred Mentor
Maj Zupan, 6.b Majda Fiksl
Meta Mencej, 7.a Tatjana Lah
Tija Stritih, 8.a Tatjana Lah
Eva Puhar, 9.b Majda Fiksl

Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo.

Predsednik šolske tekmovalne komisije Mihael Zaletel

Izjemni dosežek – Vesela šola