V torek, 18. 6. 2024, so se petošolci OŠ Bistrica odpravili do podružnične šole Kovor na kulturni dan z naslovom Srednjeveški dan. Prekrasen poletni dan smo začeli ob 8.20. V sončnem vremenu smo se peš odpravili do Kovorja. Na igrišču podružnične šole Kovor je bilo že vse pripravljeno. Pričakala sta nas Robert in Dunja. Povedala sta nam veliko o srednjem veku, metali smo sekiro v štor, streljali z lokom, na koncu pa po skupinah sestavljali srednjeveški ples.

Vtisi nasmejanih petošolcev…

• Zjutraj smo kot iz brzostrelke prihiteli v Kovor. Sprejel nas je možak, ki je zgledal kot škrat in njegova žena.
  • Veliko sem izvedela o srednjem veku. Na žalost za naš ples ni nihče glasoval.
  • Všeč mi je bilo lokostrelstvo, ker rada streljam z lokom.
  • Najbolj mi je bilo všeč, ko smo sestavili svoj ples.
  • Ta dan je bil odličen, najbolj pa sem uživala pri lokostrelstvu, saj sem zadela sredino tarče.
  • Najbolj mi je bilo všeč, da sem bil vodja in da smo se zabavali.
  • Najbolj mi je bil všeč met sekire, ki je bil res srednjeveški.
  • Pri lokostrelstvu sem se počutila, kot da živim v srednjem veku torej pogumno, močno in zelo prebrisano.
  • Ta dan je bil zakon, saj smo metali sekire in streljali z lokom.
  • Gospod in gospa v srednjeveških oblekah sta bila zelo prijazna in veliko sta nam povedala o srednjem veku.
  • Met sekire mi je bil najboljši, ker smo metali v štor.
  • Zelo mi je bilo zanimivo, ko smo izvedeli, česa ne smemo kazati Angležem.
  • Uživala sem, ko sem gledala različne plese. Najboljša skupina zame je bila Zlati orel. Njihov ritem je bil popoln.

Ob 12.00 nas je pot vodila do naše OŠ Bistrica, kjer smo uspešno zaključili srednjeveški dan.

(Klavdija Peljhan)