povezava na posnetek prireditve

…tako je bilo naslov naše dobrodelne prireditve, ki je bila v četrtek, 20. junija 2024, ob 17.00 v Kulturnem centru Tržič. Že lansko leto smo začeli s tradicijo zaključnega koncerta vseh naših pevskih zborov, z enakim naslovom, letos pa smo prireditev razširili s predstavitvijo še drugih kulturnih sekcij. Zaradi nesreče, ki je našo šolo zadela v začetku meseca junija, smo dodali dobrodelno noto, saj smo zbirali sredstva, s katerimi bomo nadomestili v požaru uničene učne pripomočke. Pred skoraj polno dvorano se je odvil program v katerem so nastopali učenci (sedanji in nekaj nekdanjih) in učitelji naše šole. Začelo se je s pesmijo Sreča na vrvici v izvedbi Eve Moškon in Otroški pevski zbor OŠ Bistrica in PŠ Kovor. Nato je goste nagovorila ravnateljica Dina Pintarič in predstavila izstopajoče dosežke naše šole v tem šolskem letu (praznovanje 50-letnice, zbornik ob 50-letnici, mozaik, Stezice, odmevni dogodki itd. , vse to je skrbno zabeleženo tudi na šolski spletni strani), pozdravil nas je tudi župan Občine Tržiča Peter Miklič, ki je izrazil zaupanje v našo šolo, da zmore premostiti vse težave. Sledil je ustvarjalni ples s točko Bonbončki, dramska skupina Devet prijateljev s predstavo Pavliha noče v šolo, predstavili so se perspektivni mladi glasbeniki, pianist Rok Gramc Šavs, kitarist Matej Bogdanić, harmonikaš Kristjan Razinger in kitarist Anže Ive. Sledil je koncert pevskih zborov, mladinski pevci so nam pričarali prijetno vzdušje z venčkom Abbinih uspešnic, potem so pevci vseh šolskih zborov skupaj zapeli Skrito v raju, pri zadnji pesmi Življenje, pa so se pridružili še učitelji in učiteljice ter Eva Moškon. S čudovitim sporočilom, ki ga nosi pesem, da je življenje krog z vzponi in padci, ter da ga je potrebno ceniti in se ga veseliti, se je naša ravnateljica zahvalila vsem, ki so ob požaru požrtvovalno priskočili na pomoč ter pomagajo še sedaj, ko je potrebno postoriti še mnogo, da se poškodovani del šole obnovi. Po prireditvi je podjetje Slorest za obiskovalce in nastopajoče pripravilo prigrizke, ob katerih se je prijetno druženje še nekoliko podaljšalo.  Nekaj sredstev smo na tej prireditvi že zbrali, hvala vsem, ki ste darovali, hvala tudi JSKD OI Tržič in Občini Tržič, ki so nam omogočili prireditev v Kulturnem centru Tržič. Na zgornji povezavi (Tržič TV) najdete posnetek naše prireditve.

Marija Bohinjec

(fotografije izza odra: Mateja Žnidaršič)