V sredo, 8. maja 2024, smo se udeležili 15. Torkarjeve likovne kolonije na OŠ Koroška Bela, na kateri je sodelovalo 18 šol. Z učenci smo se sprehodili po Koroški Beli in iskali motive v povezavi s kulturno tematiko dediščine kraja. Tema letošnje likovne kolonije je bila Blizu in daleč. Zaradi slabega vremena smo ustvarjali v prostorih šole, a zaradi tega vzdušje ni bilo nič manj ustvarjalno.

Strokovna komisija je izbrala osem likovnih del, ki so odstopali od ostalih. Res je, da nismo posegli po dveh najvišjih priznanjih – Torkarjevih plaketah, a je strokovna komisija med vsemi nastalimi risbami izbrala dve risbi za priznanje na področju risanja, avtor ene od teh risb pa je učenec naše šole, Eldin Vukalić iz 6.b razreda.

Čestitamo!

Odprtje likovne razstave s podelitvijo priznanj bo na OŠ Koroška Bela v četrtek, 6.junija 2024 ob 11:30, vsa nastala likovna dela si boste lahko od 16. junija 2024 ogledali tudi v virtualni galeriji na spletni strani OŠ Koroška Bela.

Mentorica

Petra Smolej