Zaradi bolezni v zimskem času vsako leto ostane doma več učencev kot sicer in tudi letos ni drugače.
Če želimo preprečiti širjenje nalezljivih bolezni (viroze, gripe …), moramo upoštevati določena pravila, med katerimi sta najpomembnejši  pravilno in redno umivanje rok ter higiena kašlja in kihanja.
Prav tako je pomembno redno prezračevanje  prostorov, kjer se pogosto zadržujemo.

Za starše:

Če učenec že zjutraj kaže znake bolezni, naj ne hodi v šolo, saj na ta način širi bolezen med ostale učence in zaposlene. Če učenec kaže znake bolezni v šoli, počaka do prihoda staršev ločeno od ostalih učencev. Starši pridejo po bolnega otroka v šolo čim prej.

Za učence:

HIGIENA KAŠLJA IN KIHANJA

*Usta ali nos prekrijete s papirnatim robčkom (prinesete jih od doma), ki ga takoj po uporabi odvržete v najbližji koš.

*Če papirnatega robčka nimate, kihnete ali zakašljate v pregib komolca.

PRAVILNO UMIVANJE ROK

*Roke si morate vsaj 20 sekund temeljito umivati z milom in potem sprati z vodo.

*Roke obrišete s papirnato brisačo in z njo zaprete pipo,

*lahko pa za brisanje rok uporabimo tudi robčke z alkoholnim razkužilom, razen, če je to za nas dražeče.