Tekmovanja

Znamo, zmoremo, radi tekmujemo 🙂

V šolskem letu 2016/2017 smo tekmovali in dosegli naslednje rezultate:

V šolskem letu 2016/2017 nadaljujemo z izvajanjem naslednjih projektov:

• Zdrava šola,

• Rastem s knjigo,

• e- šolstvo,

• Simbioza,

• projekti v okviru gibanja Znanost mladini – Gorenjska,

• Pomladni dan,

• Sadeži družbe,

• Mladi raziskovalci,

• Vodni detektiv,

• Manjšina – most med narodi,

• Sodelovanje z varovanci VDC Tržič,

• Zdrav življenjski slog,

• SSK: Dvig socialnega in kulturnega kapitala.

27. Šolsko tekmovanje v znanju fizike za bronasto Stefanovo priznanje

REZULTATI 27. ŠOLSKEGA TEKMOVANJA V ZNANJU FIZIKE ZA BRONASTO STEFANOVO PRIZNANJE

9. razred 8. razred
1. Primož LAH 9.b BSP 1. Tilen LEGAT 8.b BSP
2. Eva Iskra 9.a BSP 2. Andraž SITAR 8.b BSP
3. Lara Malovrh 9.a BSP 3. Žiga ROBLEK 8.a BSP

TEKMOVALI SO ŠE :

• iz 8.a Nika Mencej
  • iz 8.b /
  • iz 9.a /
  • iz 9.b /

Bronasto Stefanovo priznanje prejmejo trije osmošolci in trije devetošolci.

Na področno tekmovanje v znanju fizike, ki bo 17. marca 2017 v OŠ Staneta Žagarja v Lipnici, so se uvrstili Primož Lah, Eva Iskra, Lara Malovrh iz 9. razreda in Tilen Legat, Andraž Sitar, Žiga Roblek iz 8. razreda.

Predsednik šolske tekmovalne komisije
Mihael Zaletel

Nagradni natečaj digitalna fotografija

Z razpisom tekmovanja Festivala inovativnih tehnologij je bil objavljen nagradni natečaj digitalne fotografije, ki predstavlja tudi izbor za uvrstitev na državno tekmovanje. Prispelo je 83 fotografij. Strokovna komisija je pod vodstvom Rajka Bizjaka, fotografa in predavatelja, izbrala zmagovalca v posamezni kategoriji natečaja. V skupini osnovnih šol je zmagal Gal Pavel Pazlar iz 8.a razreda.

Gal, iskrene čestitke, in že močno držimo pesti za odlično uvrstitev na državnem tekmovanju.
Mentorica: Dina PIntarič

Digitalna fotografija 1. mesto in ZLATO priznanje na državnem tekmovanju

V soboto, 11. marca, je v Mariboru potekal že 23. festival inovativnih tehnologij (FIT). Gostiteljici sta bili Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko (FERI) in Srednja elektro-računalniška šola (SERŠ).

Tekmovanja iz digitalne fotografije se je udeležil učenec 8. a razreda Gal Pavel Pazlar in osvojil 1. mesto ter ZLATO priznanje.

Na Galovo znanje smo izredno ponosni, rezultate si lahko ogledate TUKAJ, to pa je njegova ZLATA kolekcija.

Mentorica: Dina Pintarič

Tekmovanje v znanju matematike 2017

Na šolskem tekmovanju, 16. marca 2017, so bronasta Vegova priznanja usvojili:
Rezultati: TEKMOVANJE OSNOVNOŠOLCEV V ZNANJU MATEMATIKE 2017

Na državno tekmovanje so se uvrstili: Klemen Aljančič, Klara Šlibar in Alja Štular iz 5. razreda,  Marta Langus iz 7. razreda, Nika Mencej, Andraž Sitar in Nataša Umek iz 8. razreda in Primož Lah iz 9. razreda.
Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo. Učencem, ki so se uvrstili na državno tekmovanje želimo uspešne priprave in veliko znanja ter tudi sreče na tekmovanju, ki bo 22. aprila na OŠ Šenčur.

Šolska tekmovalna komisija, člani Sanja Voglar, Meta Vester, Majda Fiksl in predsednik Mihael Zaletel

Tekmovanje osnovnošolcev v znanju fizike za srebrna Stefanova priznanja

Področno tekmovanje v znanju fizike je potekalo 17. marca 2017 na OŠ S. Žagarja v Lipnici.

Srebrno Stefanovo priznanje sta osvojila:

8. razred: 3. mesto – Žiga Roblek, mentorica Silva Bohinc.
9. razred: 12. mesto – Primož Lah, mentor Mihael Zaletel.

Žiga Roblek se je uvrstil tudi na državno tekmovanje v znanju fizike, ki bo 8. aprila na Pedagoški fakulteti v Ljubljani.

Za pokazano znanje, doseženi uvrstitvi in prejeti srebrni Stefanovi priznanji, učencema iskreno čestitava. Žigi pa želiva veliko sreče in znanja tudi na državnem tekmovanju.

Mentorja Silva Bohinc in Mihael Zaletel

Zlato priznanje iz znanja nemščine

ZLATO PRIZNANJE IZ ZNANJA NEMŠČINE

V torek, 14. 3. 2017, se je na OŠ Šmartno pod Šmarno goro odvijalo državno tekmovanje iz znanja nemščine. Znanje se je preverjalo na treh ravneh: bralno razumevanje, raba jezika in pisno sporočanje. Osrednja tema tekmovalne pole je bila vsebina knjige Der 7. Sonntag im August avtorice Sabine Ludwig. Tekmovanja se je udeležilo 228 devetošolcev iz vse Slovenije, med njimi je bil tudi Krištof Zavrl iz 9. B. Odrezal se je izvrstno in osvojil zlato priznanje. Iskrene čestitke!

Krištof je tekmoval z učenci, ki se nemščine učijo kot 1. tuji jezik, zato je njegov uspeh še toliko večji. Nemci bi rekli “HUT AB” (klobuk dol).

Uspešno učenje nemščine želim še naprej!

mentorica Mateja Žnidaršič

Državno tekmovanje v znanju matematike

DRŽAVNO TEKMOVANJE V ZNANJU MATEMATIKE

V soboto, 22. aprila 2017 je na OŠ Šenčur potekalo državno tekmovanje v znanju matematike.

Tekmovanja se je udeležilo osem učencev naše šole. Vsi tekmovalci bodo prejeli srebrna Vegova priznanja.

Učenec Razred Mentor

Klemen Aljančič

Klara Šlibar

Alja Štular

Marta Langus

Nika Mencej

Andraž Sitar

Nataša Umek

Primož Lah

Meta Vester

Majda Fiksl

Tatjana Lah

Majda Fiksl

Mihael Zaletel

Vsem prejemnikom priznanj iskreno čestitamo.